SOUTĚŽ

08.09.2011 11:34

 

Soutěž o „Nejlepší školní jídelnu na Moravě roku 2011“

 

 

V letošním roce se Školní jídelna, nám. Svornosti 7, Brno přihlásila do soutěže

Nejlepší školní jídelna na Moravě roku 2011.

Soutěž se konala dne 23. 8. 2011 ve Školní jídelně Brno, Novolíšeňská 10 za velké podpory Magistrátu města Brna a pod patronátem náměstkyně primátora města Brna Ing. Jany Bohuňovské, dále ve spolupráci se Společností pro výživu a Asociací kuchařů a cukrářů a též za pomoci významných příspěvků od sponzorů.

Klání se zúčastnilo 11 týmů z celé Moravy, které byly vybrány z 28 přihlášených školních jídelen. Zadání soutěže znělo „Česká kuchyně pro školáky v moderním podání“

Podmínkou bylo, že všechny pokrmy, které týmy v soutěži představí, musí mít běžně na svém školním jídelníčku.

Každou ŠJ zastupovali již tradičně 2 kuchařky či kuchaři  s podporou vedoucí ŠJ. Připravovalo se 10 porcí pro věkovou kategorii 11-14 let a finanční limit na jednu porci činil max. 27,50 Kč (dle vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování). Suroviny na přípravu jednotlivých menu byly hrazeny sponzory.

Pokrmy hodnotila 16ti členná porota, sestavená ze zástupců Magistrátu města Brna, odborníků na výživu ze Společnosti pro výživu, Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Krajské hygienické stanice, České školní inspekce, šéfkuchařů, zástupce Asociace kuchařů a cukrářů, žáků a rovněž herců, držitelů prestižní Ceny Thálie, paní Zdeny Herfortové a pana Petra Štěpána.

První 4 úspěšné školní jídelny moravského kola postupují do celorepublikového finále soutěže „O nejlepší školní oběd“, které se bude konat v Praze 27. října 2011.

Naše školní jídelna z náměstí Svornosti 7 se ve velmi vyrovnaném souboji umístila na medailovém 3. místě jako jediná brněnská školní jídelna postupuje do finále do Prahy!!

Naše soutěžní menu:

Polévka bramborová s čerstvou majoránkou

Kuře pečené na medu a zázvoru s nádivkou a oblohou

Tvarohová pribinka